بررسی + داستان + بازیگران سریال خاتون ساخته جدید تینا پاکروان

فیلمنامه سریال خاتون توسط تینا پاکروان نگارش شده است. از بازیگران این سریال می‌توان به ترکیبی از ستاره های سینمایی، تلویزیونی از جمله آیدا ماهیانی، اشکان خطیبی، بابک حمیدیان، بهناز جعفری، پژمان بازغی، پیام دهکردی، داریوش موفق، رضا بهبودی، ستاره پسیانی، سروش صحت، شاهرخ فروتنیان، شبنم مقدمی، عاطفه رضوی، غزل شاکری، فرخ نعمتی، قربان نجفی، مهتاب ثروتی، مهدی قربانی، مهران غفوریان، مهران مدیری، میرسعید مولویان، نگار جواهریان، بهنام شرفی، علی فروتن، شیرین محسنی، رضا عباسی، پیمان میرزایی، سمانه منیری، مجید گیاهچی، مرجان متقی و … نام برد که در این سریال هنرنمایی کرده اند. برای تماشای آنلاین و دانلود خاتون و مطالعه حواشی این سریال درام تاریخی در ادامه همراه هکس دانلود باشید.

اسامی و معرفی نقش بازیگران سریال خاتون

هنرمندان و چهره ‌های شناخته شده ای در سریال نمایش خانگی خاتون به ایفای نقش پرداخته اند، بازیگرانی که هر کدام پیش‌ از این تجربه حضور در سینما و تلویزیون ایران را داشتند و بعضاً هم در صنف بازیگری فیلم هایشان جزو پرمخاطب‌ها بوده است. همزمان با سریال خاتون دانلود سریال قبله عالم نیز از هکس دانلود در دسترس میباشد.

 • نگار جواهریان بازیگر سریال خاتون در نقش «خاتون»، بازیگر اصلی این سریال است.
 • آیدا ماهیانی بازیگر سریال خاتون در نقش «باربارا کُوالسکا»، در بهار سال ۱۳۲۱ تعداد بسیاری از زنان، دختران، کودکان و کمتر مردان مسن و بیمار لهستانی از اردوگاه‌های سیبری بنا به توافقی به ایران در حال اشغال متفقین منتقل شدند. «باربارا کوالسکا» یکی از این زنان بود.
 • پیام دهکردی بازیگر سریال خاتون در نقش «نظربیگ»، تاجر و رفیق دایی‌جون انگلیسی قصه‌ است.
 • مهران غفوریان بازیگر سریال خاتون در نقش «موسیو»، در هتل پرشیا شاهد حوادث بیشمار سیاسی، عاطفی و … است. «موسیو» مسئول پذیرش هتل پرشیای قصه‌ است.
 • رضا بهبودی بازیگر سریال خاتون در نقش «دکتر بوکوفسکی»، پزشکی لهستانی است که در بندر پهلوی مشغول ساخت بیمارستان است. سرنوشت او در این سرزمین به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
 • ستاره پسیانی بازیگر سریال خاتون در نقش «پروین»، دختری مبارز است که برای خاک این سرزمین و مردمش می‌جنگد. پروین، تنها دوست خاتون قصه‌ است.
 • شاهرخ فروتنیان بازیگر سریال خاتون در نقش «فریدون خان»، مهندسی راه آهن از آلمان دارد. او با همسر و تنها دخترش ماری در رشت زندگی می‌کند. «فریدون خان» برادر فخرالنسا و دایی شیرزاد قصه‌ است.
 • مهدی قربانی بازیگر سریال خاتون در نقش «فرهاد»، سرباز ارتش و گماشته مخصوصِ خانواده شیرزاد ملکِ قصه‌ است.
 • مهتاب ثروتی بازیگر سریال خاتون در نقش «ماری»، دختری دورگه از مادری آلمانی و پدری ایرانی است. «ماری» دخترِ فریدون خان و دختر داییِ شیرزاد قصه‌ است.
 • بهناز جعفری بازیگر سریال خاتون در نقش «رعنا»، همسر دوم ناصرخان ملک لاهیجی، زنی روستایی، ساده و مهربان. رعنا، هووی فخرالنسا قصه‌ است.
 • بابک حمیدیان بازیگر سریال خاتون در نقش «کمیسر رجب ‌اف»، پر از کینه است. وطن برایش معنایی ندارد. کسی که وطن ندارد، عشق ندارد. ترسناک است، چون چیزی برای باختن ندارد. «رجب‌اف» ترسناک است.
 • فرخ نعمتی بازیگر سریال خاتون در نقش «سرتیپ آریا»، فرمانده نظامی گیلان مصداق بارز این شعر «ای ایران ایران، دور از دامان پاکت دست دگران، بد گهران؛ ای عشق سوزان، ای شیرین‌ترین رویای من تو بمان، در دل و جان»؛ مافوقِ شیرزاد ملک قصه‌ است.
 • عاطفه رضوی بازیگر سریال خاتون در نقش «قدرت»، قدرت قصه‌ خاتون است.
 • مهران مدیری بازیگر سریال خاتون در نقش «جهانگیر روزبه»، مردی زیرک، پرنفوذ، طناز و فرصت طلب که انگلوفیل است و گمان دارد دنیا بر کاکل انگلیسی‌ها می‌چرخد و دایی جون انگلیسی خاتون قصه است.
 • شبنم مقدمی بازیگر سریال خاتون در نقش «فخرالنسا»، زنی قدیمی، قجری که با ناصرخان ملک لاهیجی ازدواج کرده و از تهران به شمال آمده است و مادر شیرزاد ملک و مادرشوهر خاتون قصه خاتون است.
 • اشکان خطیبی بازیگر سریال خاتون در نقش «شیرزاد ملک»، معاون رکن دو ارتش، نظامی سخت گیر و همسر خاتون قصه‌ خاتون است. عاشق است اما …
 • میرسعید مولویان بازیگر سریال خاتون در نقش «رضا فخار»، مردی میهن پرست است که اشغال ایران توسط متفقین را تاب نمی‌آورد و برای آزادی مردم و سرزمینش می‌جنگد، ششم تیر ماه تولد «رضا فخار» قصه‌ خاتون است.

داستان سریال خاتون

ژانر تازه ‌ترین اثر تینا پاکروان به گفته خودش در فضایی تاریخی و در ۳ فصل روایت میشود. بخشی از داستان این مجموعه در مناطق شمالی کشور و در بستر جنگ جهانی دوم می‌‌گذرد؛ خاتون مضمونی تاریخی دارد و محوریت کلی داستان «سریال خاتون» قرار است روایت اتفاقات دهه سی و چهل باشد. تاریخ ایران با همه فراز و فرودش در زندگی تک تک ما جریان دارد. «خاتون» داستان زنی از زنان این سرزمین است که روزی روزگاری در ایران برای زندگی جنگیده‌اند. همزمان با سریال خاتون دانلود سریال زخم کاری نیز از هکس دانلود امکان پذیر است.

منبع : بررسی سریال خاتون